logo

Halladay uzvar AL Cy Young

Toronto Blue Jays labās malas aizsargs Rojs Halladejs vakar gandrīz vienbalsīgi uzvarēja Amerikas līgas Cy Young Award balvu, viegli pārspējot otrajā vietā esošo Estebanu Loaizu no Čikāgas White Sox.

26 gadus vecais Halladejs, kurš uzvarēja augstākajā līgā 22 spēlēs, Amerikas Beisbola rakstnieku asociācijas balsojumā saņēma 26 no 28 balsīm par pirmo vietu. Viņš pabeidza 22-7 ar 3,25 ERA trešajā vietā Blue Jays.

32 gadus vecais Loaiza, viens no trim 21 spēles uzvarētājiem AL, ieguva 2 pirmās vietas balsis (no abiem Čikāgas balsotājiem), 16 sekundes un 5 trešdaļas par 63 punktiem formātā 5-3-1. Trešais ar 20 punktiem bija bostonietis Pedro Martiness. Vēl pieci spēlētāji saņēma balsis.

Halladejs, trīs sezonas pēc tam, kad Blue Jays viņu pazemināja uz A klases Danedin (Fla.), dominēja ilgu laiku 2003. gada sezonā. Viņš pārbūvēja savu sniegumu, pārstrukturēja savu garīgo pieeju un finišēja virsotnē jeb neizšķirtā vadībā piecos no septiņiem statistikas datiem, kas attiecas uz starta metējiem: 22 uzvaras, 36 spēles, 266 iningi, 9 pilnīgas spēles (neizšķirts) un 2 izslēgšanas spēles (neizšķirts). Viņš ierindojās trešajā vietā izslēgšanas spēlēs (204) — trīs aiz Loaiza — un piektajā ERA.

'Es devos [pie nepilngadīgajiem] un īsti nezināju, ko es darīšu, lai atgūtu [veiksmi un pārliecību],' konferences zvana laikā sacīja Halladejs no Havaju salām.

stimuls tika novirzīts uz nepareizu kontu

Danidinā pitching instruktors Mels Kvīns mainīja Halladeja piegādi no taisnās rokas uz gandrīz trīs ceturtdaļām. Tā rezultātā tika nodrošināta viena kustība jebkuram solim, labāka konsekvence un ievērojami labāka kontrole.

Darbs ar ievērojamo sporta psihologu Hārviju Dorfmanu izrādījās grūtāks pat pēc 19-7 rekorda un 2,92 ERA 2002. gadā. Viņš domāja, ka varētu aizmirst to, ko Dorfmens viņam mācīja — koncentrēties uz vienu laukumu vienlaikus un ignorēt visus traucējošos.

'Agrāk es vienmēr domāju par to, ko cilvēki domā par mani un vai es attaisnoju viņu cerības,' sacīja Halladejs. 'Es nekad neesmu to darījis 100 procentiem par sevi.'